adresa

Kavárna Koncept 0, Donská 3, Praha 10

středa 31. října 2012

Día de los Muertos ve Stromovce 1.11.


DEN MRTVÝCH - DIA DE LOS MUERTOS

Oslava Mexického dne mrtvých pro celou rodinu
délka představení: 300 min
mexický svátek

koupit hned  rezervovat
datummístvstupné
ČT 01.11. 2012 15:0000 / 0,- Kč
„Mexická oslava zemřelých je na rozdíl od dušiček, jež známe z evropského kontextu, naplněná radostí ze života. Vyplývá to z naprosto odlišného vnímání smrti – pro Mexičany není smrt ukončením života, ale naopak jen určitým bodem na pomyslné přímce životem.“
Magdaléna Koháková, Literární noviny


Día de los Muertos je tradiční slavnost v pravém slova smyslu, kterou můžete v Mexiku zažít v podobě celostátního festivalu plného barev, květin a zábavy pro všechny generace. Motus o.s., ve spolupráci s Loutkami bez hranic, přináší již posedmé kousek Mexika i do českých krajin.
V programu čekejte divadelní představení, zdobení cukrových lebek, mexické občerstvení, instalaci z jídla, tradiční oltář, hudbu a další atrakce.

MEETING POINT DIA DE LOS MUERTOS

Představte si, že vás navštíví ten, koho jste navždy ztratili. Představte si, co všechno byste spolu dělali. Pojedli byste, popili a neopakovatelně si popovídali.
Právě o tom jsou Mexické dušičky. O setkání milujících s předky, kteří již odešli a o užívání si jejich přítomnosti jako kdysi.

Přijďte i vy k Meeting pointu Dne mrtvých, přineste na oltář obrázky svých milovaných zesnulých nebo předměty, které měli rádi a opět s nimi promluvte skrze speciální zvukovou instalaci. O tomto pradávném zvyku se na místě dozvíte víc od rodilých mexičanů.

Akce se opět uskuteční v romantickém prostoru u „kachního“ jezírka v parku Stromovka (nedaleko Šlechtovy restaurace).
Probíhá za finančního přispění Městské části Praha 7.

Žádné komentáře:

Okomentovat